niedziela, 25 czerwca 2017

Studio Accantus Book Tag

Hej, hej, Kochani!
Wakcje! Znów są wakacje! Jakie macie plany na te cudowne dwa miesiące laby? Czy zgłosiliście się już do Wakacyjnego Wyczytywania? Dzisiaj przychodzę do Was z moim autorskim (no dobra, moim i mojej młodszej siostry) tagiem, związanym z tym, co obie kochamy najbardziej - STUDIEM ACCANTUS! Mam nadzieję, że przypadnie on Wam do gustu (tak, jak i studio).


1) Bartek Kozielski - autor o ogromnej wyobraźni
Zawsze, gdy sięgam po książki Katarzyny Bereniki Miszczuk wiem, że zostanę zachwycona niesamowitym światem, jaki w swojej wyobraźni stworzyła polska pisarka. Ta autorka potrafi zarówno w przekonujący sposób opisać zaświaty, jak i Polskę nadal przepełnioną wiarą w słowiańskie bóstwa czy przerażający szpital psychiatryczny.

2) Paweł Skiba - autor, który wydaje zdecydowanie za mało książek
Po lekturze Liliowych dziewczyn, które zaskoczyły mnie swoją empatią, dojrzałością i wiarygodnością w tworzeniu opisów przeszłych wydarzeń stwierdzam, że Martha Hall Kelly zdecydowanie powinna napisać więcej książek! 

3) Dorota Kozielska - tajemniczy bohater, o którym niewiele wiadomo
Rozszerzony polski nawet na wakacjach odbija mi się czkwawką. Tytułowy bohater Giaura Byrona jest postacią, którą autor opisał zaledwie za pomocą kilku epizodów. Na podstawie strzępkowych informacji ciężko nam odtworzyć przeszłość i teraźniejszość, a także psychikę bohatera.

4) Adrian Wiśniewski - bohater-psychopata
Czego, jak czego, ale psychopatów u Remigiusza Mroza nie brakuje :) W tym tagu postawię na Bestię z Giewnotu - okrutnego mordercę, który dla sadystycznej przyjemności pozbawiał życia turystow wyruszających na szlaki. Jego schwytaniem zajmował się komisarz Forst - z czasem mężczyźni weszli w dość specyficzną relację. A odkrycie prawdy, kim jest Bestia sprawiło, że mój podziw dla wyobraźni Mroza wzrósł jeszcze bardziej.

5) Sylwia Banasik - autor, po którego książki sięgasz w ciemno, bo wiesz, że ci się spodobają
Na to pytanie nie może być innej odpowiedzi niż - Remigiusz Mróz. Kiedy za długo trafiam na beznadziejne lektury, dla zdrowia psychicznego sięgam po książki mistrza polskiego kryminału. Wiem, że świat przez niego wykreowany zawsze mnie pochłonie, a ja nie będę mogła się oderwać, chociażby mi się oczy zamykały :)

6) Jarek Kozielski - autor, który ma talent do tworzenia czarnych charakterów
No kurczę, nie chcę po raz kolejny mówić - Remigiusz, Remigiusz, Remigiusz. Udawajmy chociaż, że jeste kreatywną osobą xD Z pewnością przypadł mi do gustu Azarel, bohater Niewolnicy autorstwa A.M.Chaudiere. Jest to bardzo nieoczywista postać, której postępowanie ciężko zrozumieć, a z drugiej strony nie da się jej tylko nienawidzieć.

7) Nowe wideo w każą środę - autor, którego książek nie możesz się doczekać
I po raz kolejny pasuje Remek... Masakra jakaś, chyba naprawdę jestem uzależniona :) Ale tym razem postawię na kolejnego mojego ukochanego autora - Colleen Hoover. Kiedy sięgam po jej książki wiem, że czeka mnie ciężkie, ale wzruszające spotkanie z ogromnymi emocjami i historiami trudnych, nieoczywistych uczuć. 

8) Wideo specjalne - książka, którą przeczytałaś tylko dla rozrywki
Do tej kategorii pasuje mi ostatnio recenzowany Przyrodni brat  Penelopy Ward. Jest to bardzo lekka książka opowiadająca o uczuciu rozkwitającym między nieśmiałą Gretą a synem jej ojczyma - niezwykle pociągającym Elecu. Powieść nie przynosi żadnych większych wartości, jest schematyczna, ale czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. 

9) Z tej strony Bartek Kozielski, reżyser Studia Accantus... - książka, która nigdy ci się nie znudzi 
Rzadko kiedy wracam do lektur, które już poznałam. Ale kilka razy przeczytałam Igrzyska śmierci Suzanne Collins i za każdym razem to spotkanie było przepełnione emocjami i tym samym lękiem o bohaterów. A także, nie ukrywajmy, nadzieją, że tym razem Katniss wybierze jednak Gale'a.

10) "Wszystko, czego pragnę to Ty" - książka, której premiery nie możesz się doczekać
Obecnie najbardziej czekam chyba na premierę kolejnej części serii Remigiusza Mroza "W kręgach władzy" - Większość bezwzględną. Wotum nieufności skończyło się w takim momencie, że zostawianie czytelników w niepewności jest naprawdę zbrodnią!

11) "Wcale nie, ależ tak" - książka z zabawnymi dialogami
Ostatnio mam szczęście i często trafiam na książki, w których rozmowy bohaterów wywołują na mojej twarzy uśmiech. Jedną z nich jest Lato koloru turkusu Cariny Bartsch. Dialogi pomiędzy Elyasem a Emely są przesiąknięte ironią i sarkazmem. Naprawdę, nie da się nie wybuchnąć śmiechem!

12) "Marzenie mam" - bohater, który dąży do zrealizowania jakiegoś celu
Do tej kategorii pasuje mi bohaterka niedawno czytanej przeze mnie Uwertury Adrianny Rozbickiej - Alicja. Kobieta, pomimo podeszłego jak na tancerkę wieku i kontuzji nie poddaje się i walczy o to, by tańczyć.  Jej pasja inspiruje czytelnika i zachęca do realizowania własnych marzeń pomimo przeszkód!

13) "Belle" - bohaterka łamiąca męskie serca
To straszne, ale jako pierwsza przyszła mi do głowy i nie chce jej opuścić bohaterka książki, której bardzo, bardzo nie lubię - Powrotu do starego domu Ilony Gołębiewskiej! Alicja, trzydziestoparoletnia rozwódka złamała wiele męskich serc, przez co sama popadła w kłopoty. Niemniej, książki nie polecam!

14) "Gdy wierzysz" - książka, która daje nadzieję
Z całą pewnością mogę wskazać na książkę Khaleda Hosseiniego pod tytułem Tysiąc wspaniałych słońc. To trudna historia dwóch kobiet żyjących w kraju, gdzie nie mają żadnych prawd. Zniewolone przez okrutnego męża muszą stoczyć prawdziwą walkę o swoje szczęście. Historia ich przyjaźni daje nadzieję, że nawet z najgorszej sytuacji można wyjść, o ile ma się kogoś, na kim można polegać. Polecam!

15) "Strasznie już być tym królem chcę" - ulubiony bohater-dziecko
Do jednych z moich ulubionych dzieci należy Aurelia Jedwabińska vel. Genowefa Bombke/ Trompke/ Pompke z Opium w rosole. Na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo inteligentną, śmiałą i towarzyszką dziewczynką, później jednak okazuje się, że jest bardzo samotna i czuje się niekochana przez rodziców. Ma w sobie ogromny głód miłości i garnie się do obcych. Nie sposób jej nie pokochać!

16) "Niech nas będzie więcej" - kogo zapraszasz do zrobienia tagu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz