sobota, 25 czerwca 2016

TOP 6 - Książki na plażę

Hej, hej, Kochani!
Wakacje! Zaczęły się wakacje! Koniec z codziennym wstawaniem, nocnymi maratonami nauki i innymi równie wspaniałymi rozrywkami! Teraz mamy wreszcie czas, żeby poczytać!Ale... co czytać, żeby się zrelaksować?  Bo przecież ciężko czytać ambitną literaturę, kiedy słońce przygrzewa, wiatr wieje, a przystojni chłopcy biegają bez koszulek :P Przygotowałam dla Was zestawienie książek, które są lekkie i mało ambitne i które z przyjemnością można przeczytać na plaży czy w leśnym zaciszu. Kolejność - absolutnie przypadkowa!


1) Anna Elżbieta Branicka - "Rzymskie puzzle"

Przyjemna książka obyczajowa opowiadająca dzieje pewnej polsko-włoskiej rodziny. W tle gorący romans, przystojni Włosi i  piękny Rzym! Wspaniała! - tu możecie poczytać o niej więcej!


2) Matthew Quick - "Prawie jak gwiazda rocka" 
Niesamowita powieść młodzieżowa, która uczy, jak pomimo ciężkich chwil i problemów w życiu zachować optymizm. Piękna wizja przyjaźni i brak niszczącego wszystko wątku miłosnego. Niemniej, warto zaopatrzyć się w chusteczki higieniczne, zwłaszcza, gdy jest się z tych bardziej wrażliwych czytelników! Zachęcam do przeczytania recenzji!


3) Lucy Maud Montgomery - "Ania z Zielonego Wzgórza"
Jednak co klasyka, to klasyka! "Ania z Zielonego Wzgórza", choć to na pozór książka dla dzieci, jest tak pełna wiary w człowieka, optymizmu i dobroci, że każdy powinien ją przeczytać raz na jakiś czas! Przygody Ani z pewnością wywołają uśmiech na waszych twarzach, a wakacyjny klimat z pewnością pozwoli przenieść się do Avonlea. Więcej słów o tej książce znajdziecie w recenzji


4) Carina Bartsch - "Lato koloru wiśni"
Bardzo przyjemny romans rozgrywający się u naszych zachodnich sąsiadów. Największymi plusami tych książek (bo po przeczytaniu "Lata..." nie sposób nie sięgnąć po "Zimę koloru turkusu") są bez wątpienia pełnokrwiste postaci, a także genialne napisane dialogi! Od tego romansu nie można się oderwać!


5) Jane Austen - "Duma i uprzedzenie"
Powieść znana jako klasyka romansu, jest także świetną analizą społeczeństwa dziewiętnastowiecznej Anglii. Jane Austen stworzyła cudownych bohaterów i wspanialą historię, także tę miłosną. I oczywiście genialna pani Bennet, która spodobała mi się nawet bardziej, niż jej córka, Elżbieta. Zachęcam do przeczytania recenzji!


6) Evzen Bocek - "Ostatnia arystokratka"
Genialna czeska komedia! Idealna na odprężenie! Losy naszych południowych sąsiadów pokazane przez pryzmat emigrantów, którzy po latach odzyskują swój majątek. Nie da się przy niej nie śmiać! A oto moja recenzja.


 Czytaliście któreś z tych książek? Które polecacie, a które odradzacie? Jakie pozycje zamierzacie czytać na plaży?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz