sobota, 17 marca 2018

SLAMMED BOOK TAG

Hej, hej, Kochani!
Jak wiecie, jestem ogromną fanką twórczości Colleen Hoover. Moja przygoda z tą autorką rozpoczęła się od serii "Pułapka uczuć", która niedawno została wznowiona na polskim rynku - z nową okadką i oryginalnymi tytułami! Z tej okazji jedna z moich zaprzyjaźnionych blogerek, Justyśka wymyśliła tag związany z pierwszą serią Colleen i nominowała mnie do jego wykonania! Dziękuję Ci, Kochana!1. Will - bohater, który musi sobie radzić sam pomimo trudności
Taką bohaterką zdecydowanie jest Hadassa, bohaterka powieści "Głos wiatru" autorstwa Francine Rivers. Dziewczyna przeżyła upadek Jerozolimy, straciła całą rodzinę, popadła w rzymską niewolę. Ze względu na swoją wiarę i trudny charakter swojej pani, Hadassa pozostawała silna i nigdy nie straciła wiary w Boga.

2. Lake - bohater, który przeprowadza się do innego miasta

Do tej kategorii idealnie pasuje mi Paige, drugoplanowa bohaterka "Friendzonu" Sandry Nowaczyk. Kuzynka Tate po traumatycznych przeżyciach w Irlandii przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych. I bardzo dobrze, bo była ogromnym wsparciem dla swojej kuzynki i często niwelowała skutki jej głupich decyzji.

3. Kiersten - dojrzały jak na swój wiek bohater
Oskar, główny bohater "Oskara i pani Róży" Erica Emmanuela Schmitta, mierzył się z nieuleczalna chorobą. Za radą swojej opiekunki pisze listy do Pana Boga. W ciągu każdego dnia przeżywa dekadę życia normalnego człowieka. Otrzymuje ogromną życiową mądrość, uczy się kochać i żegnać. Naprawdę warto poznać tę historię!

4. Kel i Clauder - bohaterowie, którzy od samego początku przypadają sobie do gustu 
Oczywiście, że jest to Aria i Levi z "Art & Soul" Bittainy C. Cherry. Ta dwójka outsiderów od początku jest dla siebie ważna - najpierw jako przyjaciele, a potem jako coś więcej.

5. Julia - silna postać, która stawiła czoła chorobie
Pojadę absolutnym klasykiem - Hazel Grace Lancester i Augustus Waters z bestsellerowego "Gwiazd naszych wina" Johna Greena. Dwójka nastolatków od najmłodszych lat zmaga się z chorobą nowotworową. Są świadkami wielu śmierci i wiedzą, że na nich samych również prędzej czy później czyha kostucha. Niemniej chcą cieszyć się życiem i obdarować się nawzajem niewielką cząstką wieczności.

6.Eddie i Gavin, czyli czy jesteś dobrym przyjacielem (otwórz książkę na 100 stronie i przeczytaj pierwsze zdanie) ?
"Odetchnęłam" - oczywiście z ulgą, bo myślę, że staram się być dobrą przyjaciółką :)

7. Colleen Hoover - niesamowity autor, który potrafi zagrać na emocjach
Oprócz Colleen? Z takich romansowo-płaczkowatych to z pewnością: Brittainy C. Cherry, Anna Bellon. Z wzruszających, ale w inny sposób Jodi Picoult. Ze wzbudzających masę emocji - gniew, podekscytowanie, strach - Remigiusz Mróz!

8. Nowe okładki - seria, która doczekała się nowych, lepszych okładek
Niedawno odkryta przeze mnie trylogia "Znamię lwa" autorstwa Francine Rivers. Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce chyba w latach 90., więc i okładka jest utrzymana w ówczesnej stylistyce. Nowe okładki może nie są idealne, ale zdecydowanie bardziej zachęcają do lektury!

9. Pułapka uczuć - uczucie, które z góry było skazane na sukces
Choć, jak zauważyła Justi, w niemal każdym romansie wiadomo, że postaci w końcu się zejdą, postawię na hit polskiego wattpada - powieść Layli Wheldon pod tytułem "Dance, sing, love. Miłosny układ". Pomimo wielu przeciwności i sprzecznych emocji, które odczuwała Livia, to, że w końcu zejdzie się ze swoim ukochanym Jamesem było niemal pewne. Może więc warto kochać bez wzajemności?

10. Nieprzekraczalna granica - Bohater, który przekroczył pewne granice (swoim zachowaniem lub w miłości)
Bohaterką, która zdecydowanie przekraczała normy społeczne była Justyna Barska, bohaterka "Lekcji miłości" Marka Harnego. Wdała się w romans ze swoim uczniem, pomimo że mógł on zniszczyć jej karierę i związki z ludźmi.

11. Ta dziewczyna - nominuj kilka osób
Nominuję Kitty, żeby się już nie fochała :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz