środa, 7 marca 2018

Stanisław Wokulski HEJT Book Tag

Hej, hej, Kochani!
W styczniu dzięki nominacji od Kitty Ailli wykonałam Izabela Łęcka Hejt Book Tag, którego autorką jest Księganna. We wstępie do tagu narzekałam nieco na to, że wszyscy niesprawiedliwie oceniają Izę, której jedyną winą jest to, że nie pokochałam swojego stalkera, Wokulskiego. Moje życiowe problemy dotarły do autorki tagu i dzięki niej przychodzę z drugą odsłoną Lalkowego tagu - czas zhejcić Staśka!


1) Stach! Ty już lepiej unikaj miejsc publicznych, skoro masz buble znosić! Bohater owładnięty niezrozumiałą obsesją.
Myślę, że taką obsesję miała Justyna Bogutówna, bohaterka "Granicy" Zofii Nałkowskiej. Nieszczęśliwa miłość sprawiła, że odeszła od zmysłów. Nie potrafiła pozwolić swojemu niedoszłemu ukochanemu  prowadzić spokojnego życia, cały czas mając wobec niego jakieś roszczenia.

2) To nie jest mój kawałek podłogi, ale i tak będę leżał. Bohater chcący wpasować się w nie swoje realia.
Bohaterowie "Drogi powrotnej" Ericha Marii Remarque po powrocie z frontów I wojny światowej za wszelką cenę chcą odnaleźć swoje miejsce, na nowo żyć życiem społecznym.  Niestety frontowe doświadczenia zmieniły ich na tyle, że nie było już miejsca w społeczeństwie.

3) A przed nią bieży bara.. KUZYNEK?!  Bohater, który powinien nosić mocniejsze okulary.
Zdecydowanie do tego rodzaju bohaterów  należy Julia, bohaterka "Głosu wiatru" Francine Rivers. Młoda patrycjuszka wpada pod ogromny wpływ swojej rozwiązłej przyjaciółki, która wciąż namawia ją na złe decyzje i prowadzi na złą drogę. Julia przestaje panować nad własnym życie,.

4) Nie chcesz sklepu? I tak ci dam. Bohater narzucający się.
Z przykrością muszę przyznać, że do tej kategorii należy Tate, bohaterka "Ugly love" Colleen Hoover. Dziewczyna nie potrafiła zrozumieć, że Miles jej nie chce, chciała wyjść poza łączący ich układ friends with benefits i miała pretensję, gdy Miles nie mógł jej dać tego, czego oczekiwała.

5) Ależ ona piękna… Bohater niewyżyty.
Zdecydowanie pasuje tu Asher z "Until November". To  bohater, któremu tylko jedno w głowie...

6) A temu by się Rzecki przydał tylko niech go posłucha. Bohater potrzebujący pomocy.
Tutaj bardzo pasuje mi Anna Fox - bohaterka "Kobiety w oknie" A.J. Finna. To osoba zmagająca się z ogromną traumą, która usiłuje zagłuszać swój ból lekami psychotropowymi łączonymi z alkoholem. 

7)  Było zostać naukowcem? Pisarz, który powinien odkryć inne powołanie.
Od groma jest takich! Na pewno jest to Natalia Jagiełło-Dąbrowska, autorka książki, której z całego serca nienawidzę,  "Nasze kiedyś". Książka była głupia, nie przenosiła żadnych wartości, była napisana beznadziejnym językiem i przypomniała porno dla ubogich.


8) Skoro nie jedziesz, zrób coś z sobą. Bohater, którego losy należy naprawić.

 Myślę, że do tej kategorii zdecydowanie pasuje Joanna Chyłka - kobieta, która tyle razy traciła wszystko. Uzależniona od alkoholu i życia na krawędzi kobieta jest już o krok od stoczenia się... Mam nadzieję, że pozwoli Zordonowi sobie pomóc 

9) Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, niech zamilknie na wieki. Bohater do niszczarki.
A w tej kategorii wskażę na Tate i Jareda z "Dręczyciela" Penelope Douglas. Ci bohaterowie byli beznadziejnie głupi, kierowali się nie mózgiem, tylko innymi organami i podejmowali idiotyczne decyzje. Hejt, hejt, hejt!


Do zrobienia tego tagu nominuję Kitty Aillę, Magia Słowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz