niedziela, 22 kwietnia 2018

JESZCZE ZDĄŻYSZ SIĘ NAUCZYĆ, czyli kilka słów o "English Matters. Matura"Hej, hej, Kochani!

Nie ma się co czarować! Czas gna, pędzi, leci i do matury pozostało już tylko dwanaście dni! Czy ktoś jeszcze, tak jak ja, dopiero co zabrał się za powtórki? Zaczyna się prawdziwy szał – jak w kilkanaście dni opanować takie wiele przedmiotów? Na szczęście, na naukę nigdy nie jest za późno! Dla tych, którzy ósmego maja mierzyć będą się z maturą z języka angielskiego wydawnictwo Colorful Media przygotowało wprost cudowne wydanie swojego najsłynniejszego magazynu English Matters, poświecone temu właśnie egzaminowi. To chyba najlepsze, po co teraz możecie sięgnąć!


English Matters to dwumiesięcznik wspomagający osoby chcące poprawić swój język angielski. W każdym numerze znajduje się wiele artykułów wraz ze słowniczkiem.  Do niektórych tekstów dołączone są ćwiczenia i nagrania MP3.


Przyznam, ze nie byłam zbyt chętna do zrecenzowania tego numeru „English Matters”. Jestem w tej mniejszości, która angielskiego na maturze nie zdaje, więc wydawało mi się kompletnie bezsensowne poznawane tej pozycji. Na szczęście kompletnie się myliłam! „English Matters. Matura” to idealna pozycja dla każdego maturzysty!


W magazynie szczegółowo opisane są wszystkie etapy egzaminu. Autorzy starają się pokrzepić biednych abiturientów i przygotować ich na to, co nastąpi. Dają dużo bardzo cennych rad odnośnie naszego nastawienia, mowy ciała, różnych mniej istotnych szczegółów, które jednak składają się na uzyskany wynik. Z tej części może skorzystać każdy!


„English Matters. Matura” pozwala na wyćwiczenie najważniejszych umiejętności maturalnych. Podzielony jest na części: mówienie, pisanie, słuchanie i gramatyka.  Oczywiście największy akcent położony jest na czytanie, bowiem cała gazeta jest w języku obcym. Autorzy wyjaśniaja wiele wątpliwości, podają informacje,które mogą uratować Wam skórę na egzaminie ( np. różnice między stylem formalnym  a nieformalnym, omówienie najpopularniejszych błędów,  zasady pisania typowych wypracowań egzaminacyjnych) oraz masę słownictwa, które z pewnością przyda się podczas matury. Aż szkoda, że nie ma takich materiałów dla innych języków. Razem z magazynem możecie przećwiczyć wszystkie typy zadań egzaminacyjnych, w tym znienawidzone przez wszystkich transformacje zdań.  A oprócz wiedzy ściśle maturalnej, znajdziecie tu także artykuły lifstylowe oraz kulturowe.


Jeśli więc jesteście w klasie maturalnej i wciąż nie czujecie się pewnie na myśl o zbliżającym się egzaminie języka angielskiego, koniecznie sięgnijcie po „English Matters. Matura”. W odróżnieniu od podręczników, z których uczyliście się całe trzy lata, ten magazyn zaoferuje Wam wiedzę w najbardziej skondensowanej formie, skupiając się na stricte maturalnych umiejętnościach. A to wszystko w naprawdę przyjemnej formie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz