poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Pomaluj pisankę BOOK TAG

Hej, hej, Kochani!
Dzisiaj przychodzę do Was z tagiem, do którego nominowała mnie Magic Wizard. Przyznam, że dawno nie spotkałam się z tak kreatywną zabawą książkową, więc z przyjemnością go wykonam! Dziękuję Ci, Kochana, za nominację!


 O co chodzi w tym tagu? Otóż, musimy zrobić 4 pisanki. Każda z pisanek należy do innego z bohaterów, każdy zaś musi pochodzić z innej książki. Kiedy już zdecydujemy się na konkretnego bohatera, będziemy musieli odnaleźć na kartach odpowiedniej powieści słowa opisujące charkater lub wygląd i zadecydować, czy dana cecha pasuje czy nie. Ja, tak jak Magic, postanowiłam wykonać w Paincie (moje słynne umiejętności graficzne xD ) obrazki przedstawiające te jajeczka i tak jak autorka tagu na jaśniej wypiszę słowa pasujące, a na ciemniej - niepasujące. 


Pierwsza pisanka należy do Joanny Chyłki z serii Remigiusza Mroza. Oto cechy, jakie jej przypadły
(pochodzą one z "Kasacji"):

 • Pogodzona z losem - - o nie, to zdecydowanie nie jest Joanna Chyłka. Jak typowa prawniczka, zrobi ona wszystko, by odwrócić kota ogonem i dopiąć swojego celu!
 • Spokojna- - kolejna cecha, która bynajmniej nie charakteryzuje Joanny Chyłki. To wybuchowa, temperamenta kobieta, która potrafi wywołać prawdziwe tornado.
 • Nieciekawa- - to też nie cecha, z którą można by utożsamiać panią prawnik. Chyłka potrafi wzbudzić kotnrowersje chociażby swoim, mówiąc delikatnie, niezbyt kobiecym sposobem bycia.
 • Trudna w obyciu+ - zdecydowanie! Nareszcie coś, co pasuje do Joanny. Jest to dośc konfilkotwa, bezkompromisowa,  sarkastyczna i pełna ironii kobieta, która wymaga, by wszystko, czego ona wymaga było na tip-top. W dodatku pojawiają się u niej problemy alkoholowe...

Kolejna, druga pisanka będzie należała go Zahry, dżinnki z "Zakazanego życzenia" Jessici Khoury. A oto słowa, jakie się na niej znajdują:

 • Upokorzona+ -niestety, to słowo bardzo pasuje do naszej głównej bohaterki. Po tragedii, która
  wywołała wojnę dżinnów z ludźmi, a której przyczyną była poniekąd Zahra, musi ona żyć z piętnem.
 • Zła- - nie, to zdecydowanie nie jest Zahra. Choć ludzie boją się jej ogromnych mocy, a inne dżinny mają żal o jej przeszłość i chcą ją demonizować, to nasza bohaterka w głębi serca jest dobra, ale także bardzo zagubiona i przestraszona konsekwencjami swoich wyborów.
 • Hart ducha+ - nie wiem, czy taki rzeczownik może być, ale wydaje mi się, że pasuje. A więc, uważam, że Zahrę z całą pewnością charakteryzował hart ducha, ponieważ zniosła tyle cierpień i upokorzeń, a także długotrwałe zamknięcie w lampie.
 • Zachwycająca+ -  to cecha, ktora zdecydowanie określa Zahrę. Mam na myśli nie tylko jej wygląd zewnętrzny, bowiem zmienia się on w zależności od tego, czyja postać przyjmuje dżinnka, ale również, a może przede wszystkim jej charakter. Zahra stawia miłość, wierność zasadom i dobro innych zdecydowanie ponad własnym szczęściem.
Kolejną pisankę chciałabym ofiarować mojej znienawidzonej Feyrze z przeokropnego "Dworu cierni i róż". A oto, co znajdzie się na tym jajeczku:
 • Silna+ - okej, nawet pomimo mojej antypatii do tej postaci muszę przyznać, że była ona bardzo silna. To, co przeżyła na dworze Amaranthy złamałoby niejedną osobę, ale nie Feyrę. Przeszła naprawdę ciężkie próby, ale nie złamały one jej wiary w miłość do Tamlina i szczęśliwe zakończenie.
 • Wściekła+ - uważam, że wściekłość często była udziałem Feyry. Najpierw wściekała się na siostry, potem na Tamlina, a wreszcie na Amaranthę i Rhysa (tego ostatniego doprawdy nie jestem w stanie zrozumieć).
 • Uprzejma- - oj, to zdecydowanie nie Feyra. To bohaterka, która nie jest zbyt okrzesana, a dodatkowo nie potrafi utrzymać języka za zębami i zawsze mówi to, co myśli.
 • Brutalna- - z tym miałam lekki problem. Bo z jednej strony Feyra zabija, jednak nie czyni tego z przyjemnością, lecz po to, by zapewnić byt swojej rodzinie bądź uratować swojego ukochanego. Czuje także wyrzuty sumienia, więc raczej nie można jej nazwać brutalną.
Ostatnia pisanka będzie należała do Ani Shirley, czyli bohaterki "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. Oto, co się na niej znajdzie:
 • Samotna- - choć na początku swojego życia Ania doświadczała samotności i niezrozumienia, to jednak od czasu, gdy przybyła na Zielone Wzgórze miała kochającą i dobrą rodzinę, koleżanki w szkole oraz wymarzoną przyjaciółkę Dianę.
 • Niewdzięczna- - ależ absolutnie! Pomimo że Ania miewała różne głupie wybryki nigdy nie zapomniała o tym, jak wiele dobra uczynili dla niej Mateusz i Maryla, przygarniając ją na Zielone Wzgórze.
 • Dobra+ - choć Ani można zarzucić pewną zbytnią zapiekłość w stosunku do Gilberta lub nadmierną wybuchowość, to jednak kieruje się ona w życiu dobrem innych ludzi i zawsze zauważa ich potrzeby.
 • Uśmiechnięta+ - Ania to prawdziwa kopalnia radości i optymizmu. Dzięki swojej bujnej wyobraźni nawet w najtrudniejszych chwilach potrafiła znaleźć choć odrobinę radości!
Mam nadzieję, że Tag przypadł Wam do gustu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz